sâmbătă, 22 septembrie 2012

Capitolul 11 : Everyone makes mistakes



     O urmatoare zi de scoala a sosit.Ca de obicei am chef de orice,mai putin de scoala.

Alli : ‘’Pana la urma ai primit primul sarut?’’
Eu : ‘’Shhhh,inca nu…’’
Alli : ‘’ ok ok.’’

O vad pe Dizz vorbind cu Josh si merg la ea.
Eu : ‘’Ti-o rapesc putin’’ ii spun eu lui Josh.
Josh : ‘’Sigur.’’'
Dizz : ‘’Ce s-a intamplat?’’
Eu : ‘’De ce l-ai mintit pe Zayn spunand ca eu am spus lucruri urate despre Niall?’’
Dizz : ‘’Nu am mintit.’’
Eu : ‘’ Esti in stare sa ii mai spui asta inca odata,insa de data asta sa fiu si eu?Perfect,uite-l pe Zayn.’’
Zayn : ‘’ Acum ce s-a mai intamplat?’’
Eu : ‘’Dizz vrea sa-ti spuna din nou cum s-au intamplat lucrurile defapt.’’
Dizz  : ‘’Poi….uite,e adevarat am mintit.Deea nu a spus nimic de Niall.’’
Eu : ‘’ Caz incheiat.Eu am plecat.’’
Dizz : ‘’Zayn,imi pare rau…Nu am vrut sa te mint.’’
Zayn : ‘’Dar ai facut-o.’’
Dizz : ‘’Am facut asta pentru ca te iubesc…Nu-mi place sa te vad langa Deea.’’
Zayn : ‘’ Acum nu mai are rost.’’ Plecand
In gandul lui Dizz : ‘’ Deea o sa plateasca pentru asta.Si stiu cum…’’

*
   Acum ca am rezolvat problema ma simt mult mai bine.Niciodata nu mi-a placut sa ma acuze cineva pentru ceva ce nu am facut.Pana la urma Dizz si-a scos coltii…Iar pe Zayn o sa incerc sa-l evit cat mai mult posibil.Nu pot sa iubesc pe cineva care nu are incredere in mine si care nu-mi impartaseste sentimentele.Profa de matematica imi intrerupe sirul gandurilor intrand in clasa.
Profa : ‘’V-am corectat lucrarile!’’'
Liam : '' :/ ''

Profa : ‘’Liam 3.20 , Niall 8.30 , Andreea 7.10, Alissa 7.50, Fergie 9.50 , Zayn 5.20 , Harry 6.20…’’
Profa : ‘’Nu stiu ce se intampla cu tine Liam.De la un timp nu te mai preocupa materia mea.Doar pentru ca te cunosc si stiu ca poti, o sa-ti mai dau o ultima sansa ca sa iei o nota mai mare.’’
Liam : ‘’Multumesc.’’
Profa : ‘’Fergie,esti de acord ca sa ii dai meditatii colegului tau astazi?’’
Fergie : ‘’Mhmm…cred ca da.’’
Profa : ‘’Atunci asa ramane.’’
   Niciodata nu am fost buna la matematica,nu ma asteptam la o nota mai mare.Dupa ce s-a sunat de pauza,ies pe hol si observ cum toti sa holbeaza la mine …Ma uit in jurul meu si observ afise trucate cu mine in care scrie ca nu am primit inca primul sarut.De rusine fug in clasa,nu stiam cum sa reactionez.Sunt aproape sigura ca e mana lui Zayn.Dar de unde o fi aflat? Tot liceul se uita la mine ca la o ciudata...Alli si Julie m-au ajutat sa rup toate afisele.Cand am terminat ma duc la Zayn vazandu-l chicotind.
Eu : ‘’Asta sa o iau ca o razbunare ? ‘’
Zayn : ‘’Stai,stai…stiu la ce te gandesti,dar te asigur ca nu e asa.’’
Eu : ‘’De ce as aveea incredere in tine?’’
Zayn : ‘’Nu obisnuiesc sa fac asemenea lucruri si in plus nici nu stiam.Nu ma cunosti si nu sti de ce sunt in stare si de ce nu.’’
Eu : ‘’Ai dreptate.Nu te cunosc,deci nu am incredere in tine.Fii sigur ca lucrurile nu vor ramane asa.’’ Nu stiu ce voi face,insa mie imi place sa lovesc omul cu aceeasi moneda.De data asta chiar a umplut paharul.Pot spune ca este unul dintre cei mai josnici oameni pe care i-am intalnit.Primul pas care ar trebui sa-l fac este sa ma duc la Dmna Directoare si chiar asa voi face ACUM.
   Ies victorioasa din biroul dansei afland ca v-a fi exmatriculat.Nu stiu de ce dar nu sunt mandra de ceea ce tocmai am facut.Deja incep sa regret si nu e bine…Ar trebui sa ma gandesc ca a fost cea mai buna varianta.Nu puteam sa-l las sa ma jigneasca mereu,mai ales in fata liceului.Sentimentele mele pentru el se schimba pe zi ce trece.Nici eu nu-mi dau seama ce simt pentru el in momentul de fata.Mereu trece de la o stare la alta,ba vrea sa fim prieteni,ba vrea sa ne certam.Genul acesta de oameni niciodata nu l-am inteles.
   Il observ pe Zayn indreptandu-se spre biroul directoarei.Probabil o sa-i spuna ca tocmai a fost exmatriculat din liceu.In timp ce el era inauntru,Alli vine grabita spre mine.
Alli : ‘’Deea,am aflat ca Dizz si Josh au creat acele afise.’’
Eu : ‘’Ce? Nu se poate.Acum ce ma fac?’’
Alli : ‘’Ce ai facut?’’
Eu : ‘’L-am acuzat pe Zayn.’’
Alli : ‘’Cui?’’
Eu: ‘’Directoarei.’’
Alli : ‘’Esti nebuna? Ai incurcat-o!’’
Eu : ‘’Stiu! Zi-mi ce sa fac…’’
Alli : ‘’Ce mai astepti? Fugi si bate la usa si spune-i ca totul a fost o confuzie.’’
  




sâmbătă, 15 septembrie 2012

Capitolul 10 : Why he doesn't trust me ?

Zayn : ''Este Clara.'' Si isi dezleaca esarfa de la ochi. ''Dar...''
Dizz : ''Dar nimic,ai pierdut!''
Niall : ''Cica e Clara.''
Zayn : ''Ar vrea ea.'' Eu ramasem socata..nu auzeam nimic din jurul meu.Pur si simplu credeam ca tocmai am fost descoperita.
Eu : ''Eu trebuie sa plec.La multi ani Niall incaodata.''
Niall : ''Multumesc.''
       Ajunsa in sfarsit acasa,imi fac dus rapid iar dupa aceea incerc sa ma culc.Gandul ca din nou am fost asa aproape de el ma bantuie.Cand jucam acel joc simteam ca si cum doar eu si Zayn eram acolo,insa cand a pronuntat numele 'Clara', mi-a spulberat din nou visele.Pacat ca lucrurile nu sunt asa cum mi le imaginez eu.Pana la urma am adormit.
       Peste aproximativ 5 ore ma trezesc si ma duc direct in bucatarie ca sa-mi pregatesc ceva.Nu-mi vine sa cred pe cine vad...E chiar ea,e mama.Nu credeam ca v-a veni asa devreme.Fara sa stau pe ganduri alerg spre ea si o imbratisez.
        Am stat de vorba ca doua prietene,dar prin surprinderea mea mama si-a dat seama ca eu sunt Clara.
Mama : ''Cum sa nu-mi recunosc eu puiul?Stai linistita,poti aveea increde in mine.''
Eu : ''Stiu asta.Ieri a intervenit o mica problema.''
Mama : ''Ce fel de problema?''
Eu : ''Nu o sa mai fiu primita in emisiune daca tu sau tata nu confirmati.''
Mama : ''Si ce mai asteptam?Voi confirma imediat.''
Eu : ''Esti cea mai buna mama.Te iubesc.''
Mama : ''Si eu scumpo.''
    Cu doar un telefon mama a rezolvat problema.Tocmai am fost confirmata din nou in emisiune.Sunt asa fericita.

*Urmatoarea zi
      Lucrurile decurg ca in fiecare dimineata de scoala,dar astazi ma simt mai obosita ca niciodata.Normal,doar am dormit ieri pe zi,iar seara m-am uitat pe pereti.Ajung la scoala si il vad pe Louis cum 'sterge' gresia din baia baietilor. (ps : era usa dechisa acolo,nu intelegeti gresit)Cred ca si-a scrantit piciorul.Julie fuge imediat spre el nepasandu-i ca e in baia baietilor.
Julie : ''Te simti bine?''
Louis : ''Doar am facut cunostinta cu gresia.''
Julie : ''Tie iti arde si in momentul asta de glume? Cum ai reusit?''
Louis : ''Tocmai a sters pe jos iar eu am facut iar pe superman prin baie.''
Julie : ''Cand o sa te maturizezi?''
Louis : ''Daca ai de gand sa imi ti predici mai bine m-ai lasa in durerea mea.''
Julie : ''Nici nu stiu de ce te ajut.'' Dand sa plece.
Louis : ''Chiar o sa ma lasi singur?''
Julie : '' ...''
Louis : '' ?''
Julie : ''...''
Louis : '' ok.''
Julie : ''Niciodata nu o sa te las.''
Louis : ''Iarta-ma.''
Julie : ''Nu e momentul de scuze acum.Hai sa mergem la cabinet.''
     Asistenta i-a facut un control la piciorul drept , iar apoi a hotarat sa-i puna bandaj spunandu-i ca nu are voie sa faca multa miscare saptamana asta.
     In timp ce Julie si Louis erau la cabinet, noi dadeam test la matematica.Am rezolvat cateva exercitii,insa nu cred ca iau mai mult de 7.
Liam : ''Sa nu va grabiti cu corectarea lucrarilor.''
Profa : ''Maine special o sa-ti aduc lucrarea ta Payne.''
In gandul lui Liam : '' Am belit-o.Daca iau 4 e bine...''
Fergie : ''Te-ai descurcat la test?''
Liam : ''Nu te intereseaza.''
Fergie : ''Ai dreptate.Nu-mi pasa.''
     Daianna si Niall au plecat la cantina sa comande ceva.Niall cand e obosit mananca mult,defapt ce tot zic eu? Lui Niall ii place sa manance si cand e suparat,fericit...Ii place mancarea in general.Este de apreciat la el ca nu se ingrasa,se mentine in forma.Ce-i drept este ca arata foarte bine.Daianna este o fata foarte norocoasa ca il are.Se merita unul pe altul.

* Harry & Alli Part*


Harry : ''Nu mai vreau sa ocolesc adevarul.''
Alli : ''Ce vrei sa spui?''
Harry : ''Defapt tu esti fata de care sunt indragostit.Poate tu nu ma placi,insa chiar aveam nevoia sa-ti spun asta...Niciodata nu am placut o fata cum te plac pe tine...Nu stiu ce se intampla cu mine.''
Alli : ''Shhh,si in cazul meu e la fel.'' si il saruta.



*
   Eram in clasa singura cand dintr-o data intra Zayn.
Zayn : ''Nu inteleg cum cineva poate fi asa rea?''
Eu : ''Ce? Acum despre ce vorbesti?''
Zayn : ''Nu intelegi?''
Eu : ''Nu!''
Zayn : ''Nu te preface?''
Eu : ''Nu inteleg!''
Zayn : ''De ce ai spus ca Niall nu ar trebui sa fie in trupa?''
Eu : ''Ce am spus? Tu te-ai tampit ? ''
Zayn : ''Nu e nevoie sa joci teatru.''
Eu : ''Eu niciodata nu as fi spus asa ceva,ok? Niall este cel mai adorabil din trupa si nu mi-a facut niciodata nimic.De ce as fi facut asta?''
Zayn : ''Nu stiu,asta vrea sa aflu . De ce ai facut asta?''
Eu : '' Ce nu intelegi? Nu am spus nimic despre Niall.''
Harry : ''Iar va certati?''
Zayn : '' Harry,tocmai am aflat ca Deea a spus acele vorbe urate despre Niall.''
Eu : '' Ai cazut in cap la nastere sau ce? Nu am facut nimic.''
Harry : ''De ce esti asa sigur ca ea e de vina?''
Zayn : '' Am si eu sursele mele.''
Eu : ''Ma urmaresti ? ''
Zayn : ''Deci recunosti?''
Eu : '' M-am saturat de tine.'' plecand.
Zayn : ''E reciproca treaba.''
Harry : '' Nu crezi ca exagerezi?''
Zayn : ''Chiar deloc.''
Harry : '' De unde sti ca Deea a spus?''
Zayn : '' Dizz mi-a spus ca Deea i-a spus si ei.''
Harry : ''Si tu ai crezut-o,normal...''
Zayn : ''De ce m-ar minti?''
Harry : '' Zayn,incearca sa gandesti macar 5 minute...Ea a vrut sa-i predai lectii de chitara,accidentul 'neintentionat' cu bicicleta iar acum asta.''
Zayn : ''Ce vrei sa spui?''
Harry : ''Ca esti un idiot.'' plecand

*
      Am plecat acasa cu 10000 draci pe Zayn.Ma enerveaza la culme comportamentul lui.El crede ca tot ce zboara se mananca.Am aflat de la Harry ca Dizz a dat vina pe mine.Dar de ce ar fi facut asta? Exista un singur motiv..il place.Sper ca Niall sa nu o creada,nu as fi spus niciodata asa ceva despre el.Abia astept sa-i cer socoteala lui Dizz...Chiar sunt curioasa ce scuza gaseste sau daca are tupeu sa ma invinovateasca in continuare.Iar Zayn m-a dezamagit din nou...Niciodata nu are incredere in mine.







sâmbătă, 8 septembrie 2012

Capitolul 9 : I don't know if I'll be able to handle this

Zayn : ''Uite-o pe Clara!''
Eu : ''Zayn ce cauti aici?''
Zayn : ''Am vrut sa vad cum te simti.Mi-am facut griji pentru tine.''
Eu : ''Nu era nevoie ca sa vi pana aici.Oricum multulmesc''
Zayn : ''Oricum, este ceva ce nu inteleg.''
Eu : ''Da?''
Zayn : ''De ce te-ai inregistrat cu numele Deei?''
Eu : ''Pentru ca...Pentru ca.Aww doare.'' OMG!Acum ce ma fac?
Zayn : ''Uite,aseazate aici.''
 Eu : ''Pentru ca asa mi-au cerut cei de la emisiune.Sa folosesc numele altei persoane,ca sa nu facem un mare tantam din asta.Sti tu cum este cu presa..''
Zayn : ''AA inteleg.Dar fix acel nume ti l-ai ales.''
Eu : ''Da,a fost primul care mi-a venit in cap.''
Zayn : ''Probabil asa procedeaza mai multe artiste cand vin aici.''
Eu : ''Exact.Cred ca a venit taxi-ul.Ne mai vedem.''
Zayn : ''Pa Clara.''

*
   

   Cateodata se intampla si aceste lucruri inevitabile care te fac sa crezi ca lumea iti cade in cap.Dar intrun fel servesc la ceva.Acest lucru mi-a demonstrat astazi ca exista persoane care isi fac griji pentru mine...Defapt ca isi face griji pentru Clara.Nu inteleg de ce Zayn nu ma iubeste asa cum sunt...De ce nu ma poate iubi ca pe Clara?





*
Eu : ''Tati,de ce nu esti de acord sa te impaci cu mama?''
Tata : ''De cate ori ti-am spus ca nu este cale de intors inapoi?''
Eu : ''Dar sunt sigura ca mama inca te mai iubeste.Vreau ca sa fim o frumoasa familie,cum eram inainte.''
Tata : ''Dar nu intelegi ce iti zic? Nu o sa ma impac cu mama ta.''
Eu : ''Da-mi macar un motiv.''
Tata : ''Totul s-a terminat.Sper sa-ti scoti aceasta idee din cap.''
    Ceva mai rau de atat nu cred ca mi se putea intampla...Din nou m-am certat cu tata,MINUNAT! Aud telefonul sunand din partea cealalta.
Eu : ''Alo?''
X : ''Buna Clara.Sun din partea emisiunii I`m a superstar.Vrem sa stim cum te simti.''
Eu : ''Ma simt mai bine.''
X : ''Am fost preocupati si avem nevoie sa vorbim cu parinii tai despre ce s-a intamplat.''
 Eu : ''Nu se poate...Parintii mei sunt plecati intr-o calatorie.''
X : ''Poti sa-mi dai numarul lor te telefon?''
Eu : '' Nu-ti face griji.Le voi spune eu.Ceea ce s-a intamplat este ca au ramas fara baterie.''
X : '' Ok,data viitoare este foarte important sa vorbim cu parintii tai.''
Eu : ''Sigur.Nu va faceti griji....Stiti cumva daca o sa-mi mai dea o sansa in concurs?''
X : ''Daca parintii tai ne confirma,cu siguranta.''
Eu : ''Da,da...Parintii sa confirme..''
X : '' Te pup.Bye.''
Eu : ''Bye!''
     Oare se aproprie sfarsitul lumi? Simt cum totul se prabuseste in jurul meu,iar eu nu am puterea sa fac nimic.Alli este in aceeasi situatie.Este suparata ca Harry nu-i impartaseste sentimentele.what?! Sunt o cretina cu acte in regula.Harry mi-a marturisit ca o iubeste cu adevarat pe Alli,iar eu? Eu stau ca idioata.Fug imediat in camera la Alli si intru fara sa bat la usa.
Alli : ''M-ai speriat.Ce s-a intamplat?''
Eu : ''Alli,scuze ca nu ti-am spus mai devreme dar...''
Alli : ''Dar ce? Deea,ma sperii cand vorbesti asa.''
Eu : ''Dar Harry mi-a spus ca te place in urma cu cateva zile,iar eu am uitat sa iti spun.Sorry.'' Vorbind repede.
Alli : ''Ce?? Tu ai innebunit complet? Trebuia sa-mi spui mai devreme.''
Eu : ''Scuze.Am avut prea multe pe cap si am uitat.''
Alli : ''Sa vad cum ies din asta...''
Eu : ''Dar tot ce conteaza este ca Harry iti impartaseste sentimentele si puteti fi impreuna.''
Alli : ''Asta daca ma v-a crede.Ai uitat ce a patit Julie cu Louis?''
Eu : ''Dar Harry,nu e Louis.''
Alli : ''Toti sunt la fel.''
Eu : ''Sti ceva? Eu te-am bagat in asta,eu te voi scoate.''
Alli : ''Iar ma sperii.Ce ai de gand sa faci?''
Eu : ''Nu stiu,dar voi gasi o solutie.Noapte buna.''
Alli : ''Noapte buna!''
   
     *Urmatoare zi
       Astazi este ziua lui Niall.Toti i-am organizat o petrecere surpriza.Doar odata in viata implineste omul 19 ani.Asta este vorba mea zilnica la aniversari.Bineinteles ca a intervenit si o problema.La petrecere a fost invitata si Clara...Astazi trebuie sa fiu doua persoane in acelas timp. 
       Imi pun peruca si jacheta in geanta,apoi imi caut o rochita prin dulap.La par nu-mi fac nimic special,doar in las sa cada in voia lui.Ma machiez putin mai strident ca de obicei.



        Ma indrept spre locatia stabilita.La intrare ma intalnesc cu Josh.Stau putin de vorba cu el,apoi ma duc sa-i rez la multi ani lui Niall daruindu-i un mic cadou.Era foarte fericit si sunt sigura ca Daianna e de vina.Fara sa vreau ma lovesc de Zayn,defapt amandoi ne lovim unul de altul.
Zayn : ''Scuze.Nu te-am observat.''
Eu : ''Nu-i nimic.''
Zayn : ''Ai vazut-o pe Clara.''
Eu : ''Tocmai a ajuns.''
Eu : ''Ok.Multumesc.'' Apoi a plecat grabit.A venit momentul sa ma deghizez in Clara.Ma duc la baie,imi pun peruca pe cap si imi iau jacheta cu scuza ca sunt racita.Nu de alta,insa nu puteam sa imi dau rochia jos si sa-mi pun alta.Se pare ca nu a fost nevoie sa-l caut pe Zayn,m-a gasit el.
Zayn : ''Nu credeam ca o sa vi.''
Eu : ''Am venit pana la urma.Doar e ziua lui Niall.''
Zayn : ''Ma bucur.Nu iti este cald?''
Eu : ''Sunt racita.''
Zayn : ''Insanatosire grabnica.''
Eu : ''Multumesc.'' 
Liam : ''Zayn! Urca pe scena!'' Se pare ca am noroc in seara asta.Fug din nou la baie ca sa fiu din nou eu.Cand ma intorc nu-mi vine sa cred ce vad...Zayn si Josh se certau si isi aruncau reciproc cu tort.Fara ca sa ma astept primesc si eu o bucata de tot fix pe fata.Si a inceput nebuni,toti aruncau unul in altul,bineinteles ca nici eu nu eram mai prejos.La scurt timp isi face aparitia seful locatiei si ne avertizeaza ca daca nu incetam cu acest taramboi e nevoit sa i-a masuri.Il zaresc pe Harry singur la masa,asa ca ma asez langa el.
Eu : ''Am ceva sa-ti spun.Nu stiu daca este o veste buna sau mai putin placuta pentru tine,ia-o cum vrei.''
Harry : ''Despre ce e vorba?'' Imi arunca cateva priviri de parca i-as vorbi o limba straina lui.
Eu : ''Despre Alli.''
Harry : ''Nu cred ca e momentul potrivit.''
Eu : ''Ascuta.De curand am aflat ca Alli iti impartaseste sentimentele.''
Harry : ''Da,sigur...Chiar acum..''ironic
Eu : ''Stiu la ce te gandesti , insa te inseli.''
Harry : ''Ce te face sa crezi asta?''
Eu : ''Alli te-a placut de la bun inceput.M-a mintit cand mi-a spus pentru prima oara ca nu te place.''
Harry : ''De ce te-ar fi mintit?''
Eu : ''Ea credea ca este ceva intre mine si tine.''
Harry : ''Dar nu e.''
Eu : ''Stiu,eu doar ti-am spus.Acum crezi ce vrei.Aaaa,si o sa-ti mai spun ceva.Ar trebui sa-i spui lui Alli ce simti , nu mie sau prieteni lor tai.'' Nu am mai asteptat sa spuna nimic,am plecat.Sper ca i-am deschis ochi.Alli ma privea confuza,i-am facut semn ca totul este in regula.
    Acum il caut cu privirea pe Zayn,il zaresc cu o fata intr-o rochita gri , era superba.O privesc mai bine si imi dau seama ca este Dizz,noua colega.Nu stiam ca se intelege bine cu Zayn.Imi repetam in gand Nu sunt geloasa!Nu sunt geloasa! Pana cand ma trezesc langa ei...L-am intrebat daca a vazut-o pe Clara,iar el a dat din cap ca nu.Pfiuuuu m-am scos.Am iesit afara ca sa iau o gura de aer.Acolo m-am intalnit din nou cu Josh.De data aceeasta i-am dat de inteles ca 'relatia' noastra s-a incheiat.Adevarul este ca nici nu incepuse...Nici nu l-am sarutat si niciodata nu i-am spus ca il iubesc,iar daca as fi facut-o as fi mintit.Nu-mi place sa frang inimi,insa in acest caz nu aveam de ales.Nu puteam sta cu cineva doar ca sa uit pe altcineva.Nu-mi puteam bate joc de el,de data aceasta am preferat sa spun adevarul.
    Intru din nou si il observ pe Zayn legat la ochi indreptandu-se spre mine...Toti imi faceau semn ca sa nu scot niciun sunet.Cand Zayn a ajuns langa mine,toti au tipat 'Ghici cine e?' . Ma pipaia pe fata , pe maini...Oare ce o fi in gandul lui? 
Zayn : ''Este imposibil sa ma insel.Este Clara.''
    









luni, 3 septembrie 2012

Capitolul 8 : That can not happen

      Astazi am avut o dimineata perfecta.Mama m-a sunat.I-am povestit despre 'relatia' mea cu Josh , iar apoi am aflat ca v-a veni sa ma viziteze.Bineinteles ca tata a avut onoarea sa mi-o ruineze...Eu doar l-am anuntat ca mama ne v-a vizita iar el a luat-o razna.Nu suport sa-l vad nervos,imi schimba si mie starea de spirit.
    
*  Fergie Part
      Stateam in pat si schimbam canalele.Nu gaseam nimic interesant de vazut.Cam pe toate canalele erau ei...Nu suportam sa-l vad pe Liam.Foarte greu m-a invatat sa-l iubesc , insa se pare ca i-a fost mai usor sa ma faca sa-l urasc.Niciodata nu am mai simtit pentru nimeni iubire , dar si ura in acelas timp.
     Nu pot sa cred cat de mult m-am schimbat in doar cateva luni.Anii trecuti imi placea sa-mi bat joc de tot ce se invartea in jurul meu,sa traiesc viata la maxim...insa acum...Acum totul mi se pare plictisitor.Sper ca timpul sa le rezolve pe toate.

* Dizz Part
     Ma numesc Diana insa imi place sa mi se spune Dizz.Sunt noua in oras si sunt atrasa de muzica.Sunt o fire diabolica si nu-mi place sa pierd.M-am mutat aici special ca sa il intalnesc pe Zayn din One Direction.Mi-am facut de acasa un plan cum as putea sa ma bag in vorba cu el.O sa va spun ce am de gand sa fac.Este simplu,imi iau o bicicleta si ii desumflu roata din fata iar atunci voi face in asa fel incat sa cad langa Zayn.
    Este timpul sa-mi pun planul in actiune.Zayn este singur si se indreapta catre un loc necunoscut pentru mine.M-am urcat pe bicicleta si BOOM am dat peste el cazand.Se pare ca el nu prea s-a lovit insa eu nu am avut aceeasi soarta.M-am ales cu mici julituri,dar nu conteaza...Ceea ce ma intereseaza este ca tocmai il am in fata mea pe Zayn Malik incercand sa-mi acorde ajutor.
Zayn : ''Esti bine?''
Eu : ''Da.''
Zayn : ''Esti sigura?''
Eu : '' Sunt obisnuita cazaturile de genul.Te-am lovit?''
Zayn : ''Eu sunt bine.''
Eu : ''Cred ca cel mai grav s-a lovit bicicleta mea.''
Zayn : ''Da.'' razand.
Eu : '' Casa ta e aproape?''
Zayn : ''Da.''
Eu : ''Aha..A mea e departe.E foarte departe.''
Zayn : ''Aha.''
Eu : ''Eu o sa plec.Pe jos,fara bicicleta.Singura...Singurica..'' Nu stiam ce sa mai zic ca sa il fac ca sa ma invite la el acasa.Greu se mai lasa baiatul asta.
Zayn : ''Bine,bine..Daca vrei putem merge la mine acasa ca sa reparam.Defapt sa-ti repar bicicleta.''
Eu : ''Ma inviti la tine acasa?''
Zayn : ''Nu,doar vreau ca sa te ajut...sa-ti dau o mana de ajutor,ca un prieten.''
Eu : ''Imi place ideea.''
Zayn : ''Da,haide.''
Eu : ''Haide.''

      Planul meu a dat roade.In momentul asta Zayn imi repara bicicleta iar eu ma uit la el.Observ ca are multe instrumente in casa si imi vine o noua idee.Cum ar fi daca Zayn mi-ar da lectii de chitara? Sunt un geniu!
Zayn : ''Bicicleta este ca noua.Se stricasera doar franele si bineinteles ca am fost nevoit sa-i schimb roata din fata.''
 Eu : ''Cat iti datorez?''
Zayn : ''Nimic.''
Eu : ''Observ ca avem multe lucruri in comun.''
Zayn : ''Cum ar fi?''
Eu : ''Muzica.''
Zayn : ''Ce tare.''
Eu : ''Chiar caut un profesor ca sa-mi dea lectii de chitara. Ce incredibil,nu-i asa?''
Zayn : ''Da,da.''
Eu : ''Asta inseama ca imi vei da tu? Ce zici?''
Zayn : '' :/:/ Da,sigur.''
Eu : ''Multumesc.Am uitat sa ma prezint , eu sunt Dizz.''
Zayn : '' Zayn,dar cred ca stiai asta.Imi pare bine sa te cunosc.''
Eu : ''Si mie.Tinem legatura.Bye.''
Zayn : ''Bye :-h ''

 Mama mea = Olivia
Tatal Deei = Ovidiu
     Ajung acasa si sa ma fac comodo pe canapeaua din sufragerie.Butonez putin telecomanda apoi mama apare in camera. 
Olivia : ''Asa ca acum ai nevoie de cursuri de chitara dupa scoala.Pana cand vei lua lectii?''
Eu : '' Totul pana cand il voi cuceri pe profesorul meu.Este o bomboana.Dar ca sa il cuceresc am nevoie de putini banuti.''
Olivia : '' Si de bani?''
Eu : ''Normal.Cursuri de chitara gratis nu exista.Si in plus noul iubit al tau are contul gros deci nu-mi fac griji''
Olivia : ''Shhhh Liniste! Suna cineva la usa.''
Eu : ''Sorry.''
Ovidiu : '' Buna! Ce faceti?''
Olivia : ''Foarte bine.Discutam cu Dizz.''
Ovidiu : ''Sper ca nu v-am deranjat.''
Olivia : ''Tu niciodata nu ne deranjezi.Chiar acum imi spunea Dizz cat de nerabdatoare este sa o cunoasca pe Deea.Sunt sigura ca se vor intelege de minune''
Dizz : ''Abia astept sa-mi intalnesc surioara.''
Ovidiu : ''Curand o sa va cunoasteti.''
Dizz : ''Eu plec.Pa-pa.''
Ovidiu + Olivia : ''Pa.''

12 Septembrie - 11am
* Zayn Part
    Imi pregateam un sandwich destul de mare, ca sa nu ma chinui sa fac mai multe mici.Mai exact am folosit toata paine doar pentru unul.Aud soneria sunand.
Eu : ''Acummm.AAA Buna!'' Vorbind cu mancarea in gura.
Dizz : '' Vorbind si mancand.Mancand si vorbind.Doua lucruri incompatibile.Cand termini de mancat vorbim.''
Eu : ''Buna idee.''
Dizz : '' Daca vrei putem incepe de azi cu prima lectie.Ce zici?''
Eu : ''Sa incepem.''
    In timp ce o invatam pe Dizz cum sa foloseasca chitara mai trangeam cu ochiul si pe la I`m a superstar.
Dizz : ''Invatam cu televizorul aprins?''
Eu : ''Vreau doar sa vad o prietena cantand iar dupa aceea il stingem.''
Dizz : ''Bun....Nu crezi ca am degetele prea mici pentru a folosi chitara''
Eu : ''Nu,nu,deloc.In plus este doar o chestiune de tehnica.Tehnica trebuie sa fie foarte bine pusa la punct iar dupa aceea v-a fi...mhmm.''
Dizz : ''Cum v-a fi?''
Eu : ''Mai simplu.'' Eu abia asteptam sa vad cum se descurca Clara,insa se pare ca am plictisit-o pe Dizz.
Prezentatorul : ''Urmatoarea participanta este Clara Molina!''
Eu : ''Ea este.''
In gandul lui Dizz : ''Din cauza acestei tipe,Zayn nu poate sa se concentreze.Ce bine ar fi sa cada de pe scena sau orice altceva.''
Eu : ''NOOOO!''
Dizz : ''I s-a rupt tocul.Saracuta.S-a facut de ras la sfarsitul piesei.''
Eu : ''Da-l naiba de toc.Si-a scrantit piciorul.''
Dizz : ''Da.''
Prezentatoul : ''Ne cerem scuze.Aceste lucruri se mai intampla cand trasmitem in direct.Speram ca totul sa fie in regula.Publicitate,vom reveni imediat.''
Eu : ''Nuuu publicitate.Eu vreau sa stiu ce s-a intamplat cu Clara.''
Dizz : ''Cred ca cel mai bine ar fi sa continuam maine.''
Eu : ''Maine nu cred ca vom putea.Este ziua lui Niall.''
Dizz : ''Aaaa,ai dreptate.Vom continua alta data.''
Eu : ''Bye!''

Trisha : '' Zayn,cine era fata aceea?''
Zayn : ''O colega ,dar ii pot spune si eleva mea.''
Trisha : ''Ce ii predai?''
Zayn : ''Matematica.''
Trisha : '' Fiule,tu anul trecut erai cat pe ce sa ramai corigent la aceasta materie.Ma uimesti.''
Zayn : ''Mami,lumea se schimba.''
Trisha : ''Sunt mandra de tine.''
Zayn : ''I-am dat lectii de chitara.Pa mami.''
Trisha : '' La fel ai ramas.Unde pleci?''
Zayn : ''Sa vizitez un prieten.''
Trisha : ''Ai grija in ce belele te mai bagi.''
 

*Dizz Part
Olivia : ''Scumpo,cum ti-a mers in prima zi de lectii de chitara?''
Eu : ''A fost asa asa asa de incredibil.Era asa dragut.''
Olivia : ''Te-am intrebat despre cursul de chitara,cum s-a desfasura?Ce ai invatat?''
Eu : ''Nu,profesorul are ochii asa superbi.Este o bomboana.Pacat ca exista ceva ce nu-mi convine.''
Olivia : ''Ce obstacol?''
Eu : ''Una.Dar nu conteaza.Zayn v-a fi al meu cu orice pret.''
Olivia : ''Awww scumpo.Ce-mi place sa te vad asa,plina de viata.''
Eu : '' :) ''
Olivia : ''AWWWW Scumpo tocmai m-a sunat noul tata al tau si ghici ce?''
Eu : '' Vorbesti cu el mereu...Mai bine zic,ce nu ti-a zis ieri?'' 
Olivia : ''Mi-a spus ca vrea sa faci cunostinta zilele astea cu Deea.''
Eu : ''Imi place ideea.'' 

*Clara Part
La spital
    Piciorul ma durea ingrozitor.Simteam mii de carcei care nu-mi dadeau pace.
Eu : ''Acum ma simt mult mai bine.Va jur ca nu ma mai doar nici putin.'' 
Doctorul : ''Cu atat mai bine.Atunci este o durere micuta,iar curand te vei duce acasa.''
Eu : ''Nu.Pot pleca de acum.Nu vreau sa va fur din timp.Stiu ca voi sunteti foarte ocupati.''
Doctorul : ''Nu o sa ne certam din nou.O sa intri si gata.Am nevoie de datele tale''
Eu : ''Ce date?''
Doctorul : ''Buletinul.''
In gandul meu : ''M-am dat dracu.''
Eu : ''Ermmm.O sa dau un telefon ca sa mi-l aduca o prietena.''
Doctorul : ''Spune-i ca trebuie sa-l duca la intrare.''
Eu : ''Sigur.''
In gandul meu : ''Acum ce naiba ma fac?Buletinul meu,adica al Deei e la mine.''
Eu : ''Pot sa ma duc sa-mi pun putina apa?In cateva secunde revin,imi este foarte sete.''
Doctorul : ''Sa te intorci.''
Eu : ''Sigur.''
   Incep sa alerg catre intrare ca sa duc buletinul.Durerea crestea la fiecare pas.
Eu : ''Gata.''
Doctorul : ''Acum aseazate aici si spune-mi ce parte te doare mai exact.''
Eu : ''Glezna.''

*
Zayn : ''Buna ziua! Am venit sa vad cum se simte pacienta care tocmai a venit.''
X : ''Numele?''
Zayn : ''Clara Molina.''
X : ''Scuzati-ma insa aici nu a venit nimeni cu acest nume.''
Zayn : ''Clara Molina,fata de la televizor.In I`m a superstar au spus ca au adus-o in acest spital.''
X : ''Aici a intrat o singura fata acum o ora.Sunteti sigur ca asa o cheama? Poate Clara Molina este numele de scena...''
Zayn : '' Fata aceea cu ce nume s-a inregistrat?''
X : ''Sa vedem.Aici spune Andreea,Andreea Cyrus.''
Zayn : ''Cum?Deea? Nu se poate.Trebuie sa fie o eroare.''
X : ''Imi fac foarte bine treaba aici iar nimeni nu a intrat cu numele de Clara Molina.''
Zayn : '' Nu se poate.''